Güçlü ekran kartlarına sahip bir maden çiftliği kurmadan önce nelere dikkat edilmelidir?


Bir madencinin güçlü ekran kartlarına sahip büyük bir madencilik çiftliğini kurarken/çalışırken karşılaştığı temel sorunlar:

.

Çiftliğe dahil olan cihazların soğutma organizasyonu. Kripto madenciliği sürecinde, video kartları büyük miktarda ısı yayar ve çıkarılması gerekir. Ve karşılığında soğuk hava sağlamak. Aksi takdirde, cihazların aşırı ısınması nedeniyle çiftlik basitçe duracaktır.


Elektrik kaynağı. Elektrik kablolarının durumundan korkmadan dairenize birkaç video kartından oluşan bir grup yerleştirilebilirse, o zaman çok sayıda kablo tesisatına dayanamayabilir. Bu nedenle, ciddi yükler - 10+ kilovat için tasarlanmış bir güç kablosu sağlamak gerekir.


Kesintisiz çalışmayı sağlamak. Çiftliğin çalışmasında kesinti olmaması, sürekli olarak yüksek kazançların anahtarıdır. Bunu başarmak için yükselticiler, akıllı prizler, bekçi köpekleri kullanılır - bir nedenden dolayı kapatıldığında çiftliği yeniden başlatma sürecini otomatikleştiren araçlar.


Yüksek gürültü seviyesi. Madencilik çiftliği ideal olarak haftanın 7 günü günde 24 saat - ara vermeden ve durmadan çalışmalıdır. Bu durumda, ekipman izin verilen maksimum yükte çalışır. Video kartlarının, asics'in, güç kaynaklarının çalışması sırasında soğutma fanları, artan ısı dağılımıyla başa çıkmak için gelişmiş modda da çalışır. Bu nedenle, rahatsızlığa neden olan yüksek düzeyde bir gürültü vardır. Bu nedenle, çoğu madenci çiftliklerini konut dışı binalara yerleştirir.
Madenci büyük bir çiftlik kurmayı planlıyorsa, bundan önce kararını dikkatlice düşünmelidir:

satın alınacak kripto para birimlerinin çıkarılması için cihazların sayısını ve modellerini belirlemek;
çiftliğin yerini ve çalışmasını kontrol etmek için alınacak önlemleri düşünün;
elektrik, amortisman ve arızalı ekipmanın değiştirilmesi maliyetini tahmin edin;
yakın gelecekte mayınlı kripto para biriminin fiyatının düşme olasılığını göz önünde bulundurun ve bu durumda kayıpları telafi etme seçeneklerini göz önünde bulundurun.

etc havuz her madencinin daha da büyük başarılar elde etmesine ve gelirlerini artırmasına yardımcı olacağını düşünüyorum.

61 Views

Comments